У Полтавській облраді закличуть НКРЕКП розібратися, чому на Полтавщині нестандартне приєднання до електромереж найдорожче

Відповідне звернення депутати Полтавської обласної ради підготували на розгляд чергової сесії, котра відбудеться 6 березня 2017 р.

Лист з вимогою переглянути нові розцінки на нестандартне приєднання до електромереж, затверджені 31 січня 2017 року, буде направлений до Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – якщо за звернення проголосує більшість депутатів на черговій сесії. Так, після цьогорічного перегляду розцінок вони зросли практично в шість разів, а для абонентів ПАТ «Полтаваобленерго» виявилися найвищими в Україні.

«…Вартість нестандартного приєднання для ПАТ «Полтаваобленерго» є найвищою в Україні та становить 9,428 тис.грн. за 1 кВт електроенергії, що в 3 рази більше, ніж аналогічний показник для ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» (3,368 тис.грн.). При цьому вартість заміщення активів цих електропередавальних організацій приблизно однакова. Враховуючи територіальну близькість зазначених регіонів, рівень інвестиційної привабливості Полтавської області зводиться нанівець. Тобто там, де потрібно стимулювати виробництво, підключення коштує в рази дорожче, ніж у центрі Києва, де має місце перевантаження систем електропостачання. Для таких регіонів, як Полтавська, Вінницька, Чернігівська та Сумська області тариф є необґрунтовано високим та створює загрозу для національної економіки в цілому», — йдеться в зверненні полтавських депутатів.

Крім того, вони говорять про непрозорий механізм формування нових розцінок. Зазначається, що після подорожчання приєднання до електромереж ця складова витрат становитиме практично третину кошторису багатьох проектів, що відштовхне інвесторів.

Нагадаємо, відповідна постанова НКРЕКП, за якою вартість нестандартного приєднання електроустановок зросла в шість разів, обурила не тільки громадськість, представників бізнесу, але й нардепів. Втрутитися в ситуацію президента відразу ж попросили українські аграрії та біоенергетики, а народні депутати заговорили про можливість висловлення недовіри всьому складу НКРЕКП.

ЕнергоЛайф.інфо

  27 февраля, 2017

  Последние новости   Все новости

Для чего нужно УЗО

  20 апреля, 2018

Современные дома оснащены большим количеством электрических приборов из-за чего идет большая нагрузка на проводку. К сожалению, с течением времени и […]Как подключить реле напряжения

  4 апреля, 2018

Реле напряжения — эффективная защита электроприборов от перепадов напряжения Современные технологии предоставляют огромные возможности для комфорта. Мы с удовольствием обустраиваем […]Замена электропроводки в квартире.

  23 марта, 2018

Замена электропроводки в квартире необходима обязательно, если она (квартира) находится в старом доме и там давно не производился ремонт. Сегодня современная […]Как сделать освещение на улице.

  21 марта, 2018

Чтобы понять, как сделать освещение на улице, стоит разобраться в нюансах выбора техники и особенностях ее монтажа. Этапы установки наружных […]Как получить технические условия на электроснабжение

  16 марта, 2018

Вы строите новый дом или расширяете производственный объект – однозначно столкнетесь с вопросом, как получить технические условия (ТУ) на электроснабжение.  […]Что входит в проект электроснабжения.

  12 марта, 2018

Проект электроснабжения – это один из важных моментов при строительстве нового дома или оформлении квартиры. Для максимальной безопасности жилья необходимо […]